24 Жовтня, 2020

НА ЯМПІЛЬЩИНІ УРОЧИСТО ВІДЗНАЧЕНО ДЕНЬ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ ТА ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА

14 жовтня – дата, яка поєднує в собі свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, День захисника України та річницю утворення Української Повстанської Армії. В цей день українці виявляють повагу усім захисникам нашої держави, її суверенітету й територіальної цілісності та гідно вшановують борців за незалежність України.

Ці знаменні дати нерозривно пов’язані між собою, символізують зв’язок поколінь, давню історичну традицію, прагнення вільно жити на власній землі. З дідів-прадідів українці мріяли про незалежність, а виборовши її у 1991 році, продовжують захищати і відстоювати свої кордони донині. Сьогодні кращі наші сини пліч-о-пліч боронять українську землю, відстоюючи її цілісність. Ми з гордістю говоримо про нашу армію, про тисячі справжніх чоловіків, які стали на захист кордонів України. А також про мільйони простих небайдужих українців-волонтерів, які годують, одягають, забезпечують усім необхідним свою армію.

У Конституції України вказано, що Українська держава спирається «на багатовікову історію українського державотворення». Саме з огляду на традиції та глибокий історичний зміст цього дня, з метою вшанування мужності, бойового подвигу та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, самовідданості громадян, які присвятили своє життя служінню Українському народу, збереження та розвитку національних військових традицій і звитяг; сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві, посилення суспільної уваги та турботи про захисників рідної землі та на підтримку ініціативи громадськості Указом Президента України було встановлено 14 жовтня 2014 року День захисника України.

Виконанням Державного Гімну України розпочались сонячного дня 14 жовтня 2020 року урочистості з нагоди відзначення Дня Українського козацтва та Дня захисника України на площі Богдана Хмельницького у м.Ямполі.

Ведучі Віктор Рудукан і Вікторія Алєксандрова провели короткий екскурс в історію нашого Ямпільського краю, який пережив багато подій, що вплинули на розвиток нашої держави, віддавши данину шани і любові історичним постатям, які боролись за кожен клапник рідної землі, поливаючи її власною кров’ю. Це свято пам’яті про наших гордих предків, які пером і словом, вогнем і мечем боролися за право на незалежність рідної країни; свято вшанування козацької доблесті і відваги; свято подяки ветеранам Другої світової, які воювали за свою землю. І, нарешті, це день всіх героїв сучасності, які мужньо захищають кордони України.

З вітальним словом до присутніх звернулась голова Ямпільської РДА Ганна Сінчак:
– Нині, як ніколи раніше, перед українцями постало серйозне відповідальне завдання захищати країну, свободу і суверенітет. Ямпільщина пишається героїзмом своїх синів і доньок, які відстоюють мирне небо над нашими головами. З давніх часів наші чоловіки прагнули захищати сім’ю та Вітчизну. Славою овіяна історія козацтва, цвітом Перемоги увінчана участь у Другій Світовій війні, ціною життя українців, в т.ч. і ямпільчан наближається мир на Сході нашої держави. Хочу теплими словами вдячності згадати воїнів ямпільчан-учасників АТО/ООС, які впевнено йдуть до перемоги. Вірю, що їхні прагнення увінчаються успіхом. Кожен із нас має поважати і гідно ставитись до усіх, хто пройшов горнило будь-якої війни. Сьогодні на всіх рівнях вшановують тих, хто захищав, захищає і захищатиме спокій держави. Сердечно вітаю усіх зі святом мужності, відваги, стійкості та вірності обов’язку, доброти, поваги і мирного неба усім нас. Нехай Богородиця Покровителька завжди захищає усіх вас своїм Покровом бід і зла. Слава Україні!

Привітав ямпільчан зі святом волонтер Василь Кізка. Від продемонстрував бойовий прапор нашої української морської піхоти. Згадав усі підрозділи, яким допомагав як волонтер з 2014 року: батальйон «Айдар», «Донбас», 95-ту бригаду, Могилів-Подільський прикордонний загін та ін. «Сьогодні морська піхота один із найактивніших бойових підрозділів, захищає Широкіно, боронить серце Донбасу – Маріуполь. І в цій морській піхоті одним із командирів є наш земляк. Ось тут на прапорі він написав своєю рукою нам, ямпільчанам, вітання зі святом», – розповів Василь Кізка і зачитав кілька рядків зі своєї пісні, присвяченої морській піхоті.

Хвилиною мовчання було вшановану пам’ять усіх полеглих за свободу і незалежність ямпільчан.

Живі квіти голова РДА Ганна Сінчак, її заступник Олег Іваченко, воїни-прикордонники, учасники АТО, представники громадськості поклали до обеліска Слави та пам’ятного знака загиблим учасникам АТО.

Завершили захід виступи колективів районного будинку культури, в чиєму виконанні прозвучали патріотичні пісні.

Після урочистої частини заступник голови РДА Олег Івасенко вручив грамоти Вінницької обласної державної адміністрації і обласної Ради, квіти і грошові премії двом учасникам АТО, учасникам бойових дій Олександру Кубенку з м.Ямполя та Денису Бринзаку з с.Дзигівки.
– Найвища нагорода – це слова подяки від людей за те, що ви пройшли горнило війни з метою захисту нашого суверенітету.Хлопці, я від щирого серця дякую вам, що ви є, щоб ви мали благодать, здійснення усіх задумів для блага вас самих, щоб ви ніколи не пошкодували про те, що робили і що пережили.

Сьогодні мені випала честь нагородити вас цими грамотами за особисту мужність і самовідданість, виявлені під час бойових дій, високий професіоналізм, зразкове виконання службових обов’язків, активну громадянську позицію та з нагоди Дня захисника України. Голова Вінницької ОДА Сергій Борзов, голова обласної ради Анатоліц Олійник.

Вітаю вас ще раз, здоров’я вам і миру! – сказав Олег Івасенко.

Середній рейтинг
0 з 5 зірок. 0 голосів.