Відбулась нарада з екологічних питань та розвитку інфраструктури між Україною та Молдовою

26.05.2016

narada1

25 травня в приміщенні райдержадміністрації відбулась нарада з питань врегулювання екологічних і майнових питань, розвитку інфраструктури та транскордонного співробітництва між Вінницькою областю (Україна) та Сорокським районом (республіка Молдова) .
Нараду проводив голова Вінницької обласної державної адміністрації Коровій В.В. були присутні: Олійник А.Д. – голова Вінницької обласної ради; Броварник В.М. -заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації; Копачевський М.А. – директор Департаменту фінансів Вінницької облдержадміністрації;
Мережко В.М. – директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької облдержадміністрації;
Вдовцов М.М. – голова Ямпільської районної державної адміністрації; Гаджук С.І. – голова Ямпільської районної ради; Василик Ю.Б. – начальник Могилів-Подільського прикордонного загону; Руслан Болбочан – посол республіки Молодова в Україні; Михай Мицу – голова Сороцького району республіки Молдова; Віктор Сеу – примар м. Сорока республіки Молдова; Іон Головатий – архітектор Сороцького району республіки Молдова; Сергій Слуту – завідуючий відділом сільського господарства Сороцького району республіки Молдова.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:
І. Вступне слово:

КОРОВІЙ
Валерій Вікторович
– голова Вінницької обласної державної адміністрації

Повідомив, що на порядку денному зустрічі української і молдовської делегацій – визначення спільних позицій для практичного вирішення проблемних для обох сторін питань:
– Врегулювання екологічних і майнових питань, пов’язаних з функціонуванням очисних споруд з очистки промислових і побутових стоків м. Сорока (Молдова), розташованих на території с. Цекинівка Ямпільського району Вінницької області;
Реалізація проекту будівництва автомобільного мосту через р.Дністер в районі м. Ямпіль (Україна) та с. Косеуць (Молдова);
Співпраця у реалізації проекту «Впорядкування екологічного стану акваторії та прибережної зони річки Дністер та розвиток його туристичної привабливості».
Висловив сподівання побудувати зустріч у форматі взаєморозуміння і підтримки, адже нас об’єднують спільні проблеми – соціально-економічний розвиток наших регіонів, забезпечення безпечної життєдіяльності людей, збереження чистої акваторії та впорядкування прибережних смуг р. Дністер.
ІІ. СЛУХАЛИ:

1. Про врегулювання екологічних і майнових питань, пов’язаних з функціонуванням очисних споруд з очистки промислових і побутових стоків м. Сорока (Молдова), розташованих на території с. Цекинівка Ямпільського району Вінницької області (Україна)

БРОВАРНИК
Василь Михайлович-заступник голови обласної державної адміністрації

Поінформував, що на попередніх зустрічах української і молдовської делегацій обговорювалась проблема непрацюючих очисних споруд, які належать Сорокському управлінню водоканалізаційного господарства республіки Молдова та знаходяться території Цекинівської сільської ради Ямпільського району Вінницької області (Україна). Цей об’єкт залишив по собі забруднений грунт, який потребує рекультивації, а також металоконструкції, будівлі, інше очисне обладнання, що не використовується.
В ході зустрічей дійшли до наступних домовленостей: керівництво Сорокського району визначається з питаннями необхідності відновлення роботи або ж ліквідації цих споруд та будівництва нових очисних споруд на території Молдови, а також можливості проведення рекультивації земель, де знаходиться об’єкт, які згідно проведених досліджень на санітарно-хімічні та бактеріологічні показники є достатньо забрудненими, для того, щоб могли використовуватись.
Сьогодні ми хотіли б дізнатись про вжиті кроки з боку молдовської сторони та можливо досягнуті зрушення у спільно задекларованих намірах.

Міхай МИЦУ- голова Сорокського району республіки Молдова

Повідомив, що Сорокський район отримав офіційну відповідь від Міністерства екології Республіки Молдова, де зазначається, що відновленню старі очисні споруди на території України не підлягають. На сьогоднішній день вишукана ділянка для будівництва нових очисних споруд на території Сорокського району.

КОРОВІЙ
Валерій Вікторович
– голова Вінницької обласної державної адміністрації

Зазначив, що у зв’язку з тими обставинами, що даний об’єкт не планується в подальшому для використання молдовською стороною, постає питання про визначення правового статусу його майна та вирішення проблеми з проведенням рекультивації землі. Ми зацікавлені в рекультивації, однак допоки не вирішено питання з демонтажем конструкцій та з тим, яка сторона його буде виконувати – рекультивацію проводити неможливо. Також постає питання хто її буде виконувати, адже коштуватиме вона близько 20 млн. грн. Варіантом вирішення проблеми може стати продаж майна (приблизно 2 млн.грн.) та використання цих коштів на рекультивацію.

ВДОВЦОВ
Михайло Михайлович- голова Ямпільської районної державної адміністрації

Наголосив, що українська сторона зацікавлена в рекультивації землі (6,5 га). Запропонував отримати право власності на це майно за рішенням суду як на безгосподарське майно та поставити його на баланс обласної ради, оскільки це землі за межами населеного пункту.

ОЛІЙНИК
Анатолій Дмитрович- голова обласної Вінницької обласної ради

Запропонував, як варіант, щоб уникнути судових справ, – передати майно українській стороні за рішенням сесії Сорокського району на клопотання Вінницької обласної ради.

Руслан БОЛБОЧАН- посол республіки Молдова в Україні

Заявив, що вирішення згаданих проблем, а саме питання екології та встановлення права власності потрібно починати на рівні консультацій між Міністерствами екології обох країн. Для цього українська сторона може звернутись до керівництва Сороцького району з обгрунтованим офіційним клопотанням відповідно до якого можливе подальше звернення від Сорокського району до свого уряду.

Віктор СЕУ- примар м. Сорока республіки Молдова

Зазначив, що майно старих очисних споруд їм не потрібне. Вони очікують на грошову допомогу від Словенії на будівництво нових очисних споруд на своїй території. Вирішення екологічних питань потребує звернення до уряду.

Іон ГОЛОВАТИЙ- архітектор Сорокського району республіки Молдова

Повідомив, що з Міністерства екології ними був отриманий лист, що питання цього об’єкту – компетенція місцевої влади.
Висловив позицію, що старі очисні споруди на території України їм не потрібні.

Вирішили:

Українській та молдовській сторонам: узгодити шляхи врегулювання питань щодо встановлення права власності майна очисних споруд та рекультивації мулового майданчика на території Цекинівської сільської ради (Україна) на міжурядовому рівні обох країн.
2. Про реалізацію проекту будівництва автомобільного мосту через р.Дністер в районі м. Ямпіль (Україна) та с. Косеуць (Молдова)

КОРОВІЙ
Валерій Вікторович-голова Вінницької обласної державної адміністрації

Зазначив, що питання доцільності будівництва автомобільного мосту «Ямпіль (Україна) – Косеуць (Молдова)» через р. Дністер не піддається сумніву як з боку керівництва Вінницької області, так і з боку керівництва Сорокського району (республіка Молдова). Обом сторонам зрозуміло, що наявність такого сполучення між населеними пунктами двох держав – це потужний поштовх як для розвитку інфраструктури, соціально-економічної співпраці між Ямпільським та Сорокським районами зокрема, так і можливість скорочення Пан-Європейських транспортних коридорів загалом.
Будівництво мосту у районі м. Ямпіль (Україна) та с. Косеуць (Молдова) зручне з точки зору географічного розташування та під’їзних шляхів. Відстань по українській території від майбутнього мосту до м. Немирів становить 118 км.
Для того, щоб перейти в практичну площину щодо реалізації цього наміру, необхідно замовити техніко-економічне обгрунтування будівництва мосту, що стане в подальшому підставою для виготовлення проектно-кошторисної документації. Актуальним є питання: яка із сторін здійснить це замовлення.
Зрозуміло, що оскільки це міст міждержавного значення, то для того, щоб активізувати роботу у напрямку його реалізації – обом сторонам необхідно заручитись підтримкою Урядів України та Молдови та отримати позитивне рішення міждержавної комісії.

ОЛІЙНИК
Анатолій Дмитрович- голова обласної Вінницької обласної ради

Запропонував, зважаючи на далеку перспективу, розглядати цей проект, як міст комбінований – автотранспортного та залізничного сполучення.

Віктор СЕУ- примар м. Сорока республіки Молдова

Зауважив, що Сорокський район також зацікавлений у будівництві згаданого мосту. Поінформував, що до м. Сорок була пропозиція від чеської сторони, на будівництво мосту за свій рахунок, за умови його експлуатації до моменту самоокупності (приблизно за 7 років) та подальшою передачею у власність Сороцької громади. Вартість будівництва становила 60 млн. євро. Чеські спеціалісти визначили ділянку для будівництва, безкоштовно провели техніко-економічні обрахування. На жаль, політичні події у Молдові призупинили цей процес. Поновлення цього проекту залежить від Міністерства транспорту Республіки Молдова, до якого вже підготовлено запит.

Руслан БОЛБОЧАН- посол республіки Молдова в Україні

Зазначив, що це питання кожна сторона повинна запропонувати на розгляд профільних міністерств Урядів своїх держав. Тоді це питання буде винесено на засідання міжурядової комісії, яка відбудеться 6 червня ц.р.

Іон ГОЛОВАТИЙ-архітектор Сорокського району республіки Молдова

Погодився, що обидві сторони повинні мати рішення про домовленість Урядів обох держав.

Вирішили:

1. Керівництву Вінницької області (Україна) та Сорокського району (Молдова): 1.1. Звернутись до профільних міністерств Урядів України та Молдови з обґрунтованим зверненням щодо доцільності будівництва мосту «Ямпіль (Україна) – Косеуць (Молдова)» через р. Дністер та його транскордонної привабливості з метою розгляду цього питання на засідання міжурядової комісії;

1.2. Визначитись із замовником техніко-економічного обгрунтування будівництва мосту.

3. Керівництву Вінницької області (Україна) розробити у місячний термін презентацію проекту будівництва мосту через р.Дністер «Ямпіль (Україна) – Косеуць (Молдова)» з обґрунтуванням його торгівельно-економічної доцільності, туристичної, транскордонної привабливості.

ІІІ. Заключне слово:

КОРОВІЙ
Валерій Вікторович-голова Вінницької обласної державної адміністрації

Доручив заступнику голови обласної державної адміністрації В. Броварнику взяти на контроль розроблення у місячний термін презентації проекту будівництва мосту через р.Дністер «Ямпіль (Україна) – Косеуць (Молдова)» з обґрунтуванням його торгівельно-економічної доцільності, туристичної, транскордонної привабливості.
Зазначив, що мета зустрічі: узгодження спільних позицій у вирішенні проблем – досягнута. По кожному з питань прийнято відповідні рішення та задекларовані завдання для кожної зі сторін. Висловив сподівання, що після узгодження всіх поставлених сьогодні питань, відбудеться наступна зустріч української та молдовської сторін для вирішення подальших кроків своєї співпраці.

narada1

narada2

Поділись з ближнім:

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Генерація пароль