Прокуратура


Про діяльність прокуратури у І кварталі 2016 року

Прокуратурою Ямпільського району до 15.12.2015, а в подальшому Могилів-Подільською місцевою прокуратурою, упродовж 2015 року та І кварталу поточного року вжито ряд заходів, спрямованих на підвищення ефективності запобігання та протидії злочинності та корупції, забезпечення належної роботи прокуратури та районного відділення поліції в умовах реформування.
Упродовж минулого року спільно з керівниками правоохоронних органів району та за участі представників місцевої влади проведено координаційну та міжвідомчу наради, результатом яких стало ухвалення відповідних заходів, спрямованих на боротьбу із злочинністю та корупцією, однак їх реалізація не в повній мірі сприяла зміцненню законності на території Ямпільського району.
Протягом 2015 року у порівнянні з минулим роком на території Ямпільського району відмічалось суттєве зростання як загального рівня злочинності на 15,5 % (з 472 до 545 кримінальних правопорушень), так і за окремими категоріями і видами злочинів.
Зокрема, у минулому році відбулося зростання особливо тяжких злочинів та злочинів середньої тяжкості на 50%, збільшилась кількість скоєних злочинів проти життя та здоров’я на 30,3% (з 89 злочинів у 2014 році до 116 злочинів у 2015 році), на 40% збільшилась кількість злочинів проти власності з 106 в 2014 році до 149 в 2015 році, з них крадіжок з 92 до 115, шахрайств з 1 до 23, злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту з 2 до 8, що спричинило смерть потерпілого з 1 до 2, незаконне заволодіння транспортними засобами з 3 до 9, послаблено роботу щодо викриття злочинів у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, яких у 2015 році виявлено на 30,0% менше ніж у 2014 (14 проти 20), не виявлялись факти корупційних правопорушень.
З метою покращення криміногенної ситуації та ефективної протидії злочинності, в тому числі на території Ямпільського району, Могилів – Подільською місцевою прокуратурою 01.02.2016 проведено координаційну нараду керівників правоохоронних органів, за результатами якої заплановано вжиття ряду заходів, на виконання яких вже вдалось досягти певних результатів.
Так, протягом І кварталу 2016 року у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року намітилась позитивна тенденції до зменшення загального рівня злочинності на 16% (з 135 до 113), в тому числі зменшення кількості злочинів невеликої тяжкості (- 18), середньої тяжкості (- 8), особливо тяжких злочинів (0), на 15% зменшилась кількість злочинів проти власності, з них крадіжок на 10 %.
Разом з тим, у вказаному періоді слід відзначити відсутність фактів насильницької смерті, тяжких тілесних ушкоджень, дорожнього – транспортних, що спричинили смерть потерпілого або інші тяжкі наслідки.
У поточному році за результатами досудового розслідування до суду прокурорами скеровано більше 30 обвинувальних актів, в тому числі один щодо посадових осіб органу місцевого самоврядування. Прокурорами підтримано державне обвинувачення у 20 кримінальних провадженнях, де судом ухвалено обвинувальні вироки та засуджено до кримінальних покарань 23 особи.
Внаслідок системного здійснення прокуратурою функції нагляду за додержанням законів органами, що проводить оперативно – розшукову діяльність та досудове слідство, не допущено жодного факту порушення конституційних прав громадян під час кримінального провадження (незаконне затримання, притягнення до кримінальної відповідальності, тримання під вартою чи застосування інших заходів, пов’язаних з обмеженням особистої свободи, тощо), виправдувальні вироки судами не ухвалювались та кримінальні провадження за реабілітуючими підставами не закривались.
Під час здійснення представництва інтересів громадянина та держави в суді до суду пред’явлено 1 позов в інтересах неповнолітнього та 5 позовів про відшкодування збитків, завданих злочинами.
Поряд з цим, прокуратурою виявлено та у встановленому законом порядку зафіксовано факт вчинення адміністративного корупційного правопорушення за ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення депутатом однієї з сільських рад району, яким порушено вимогу закону щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересі. За результатами судового розгляду вказану особу визнано винною у вчиненні корупційного правопорушення та застосовано відповідне адміністративне стягнення.
Відповідно до ч. 3 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції» місцевою прокуратурою внесено більше 10 подань про усунення порушень вимог фінансового контролю.
Активізовано роботу та вживаються ряд заходів щодо виявлення кримінально – караних корупційних правопорушень та злочинів у сфері господарської, службової діяльності, в земельній і бюджетній сферах.

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Генерація пароль