«ЧОРНОБИЛЬ:ЧОРНИЙ СПОМИН, ВІЧНИЙ БІЛЬ»

25.04.2016

chornobilmin

В ніч на 26 квітня 1986 року сталася нечувана жахлива катастрофа-аварія Чорнобильської атомної електростанції. Чорнобиль нагадав цілому світу, що в самому серці Європи живе великий народ. Світ спочатку почув слово «Чорнобиль», а потім таке незвичне – «Україна».  А для багатовікової історії України – Чорнобиль став ще однією трагедією в хронології духовного і фізичного знищення нації.  З того жахливого часу минуло тридцять  років. Чорнобильська біда назавжди залишиться в наших серцях вічним болем.
Працівники Ямпільської центральної бібліотеки разом з учнями ЗОШ №1напередодні скорботної дати повернулись в той страшний квітень 1986 року, організувавши урок-реквієм  «Чорнобиль: чорний спомин, вічний біль».
Присутні зі сльозами на очах  слухали поезії про Чорнобиль у виконанні учнів 9- А класу Барановського Богдана, Підгорної Юлії та Тулей Юлії.  Розповідь ведучих – бібліотекарів  Вічавської Оксани Мелобенської Руслани про наслідки аварії  та ціну спасіння мужніми героями-пожежниками не тільки народу України, а й усього світу,  вразили учасників заходу.
Чорнобильська біда торкнулась чорним крилом і Ямпільщини. Чимало наших земляків, які побували там, у зоні відчуження наприкінці весни і початку літа тривожного 1986-го, досі бережуть у пам’яті гіркі враження про глобальне екологічне лихо, яке побачили наживо. На захід був запрошений  один з очевидців, учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС  ямпільчанин Юрій Панасюк, який поділився своїми спогадами про пережите.
Хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто ціною власного життя рятував майбутні покоління.

chornobil4

chornobil3

chornobil2

chornobil

Поділись з ближнім:

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Генерація пароль