15.01.2020

Аналіз  відсутності снігового покриву  для посівів озимих культур

   Сільськогосподарськими підприємствами району восени минулого року під урожай 2020 року посіяно озимих зернових культур на площі всього – 10771 га в тому числі озимої пшениці – 8054 га, озимого ячменю – 2605 га, озимого жита – 112 га.

   Крім того посіяно озимого ріпаку на площі – 1278 га.

   На сьогоднішній день, за даними спеціалістів агроформувань, озимі культури знаходяться у більшості  в доброму стані .

   Але відсутність снігового покриву, плюсові температури призводять до відновлення росткових процесів зимуючих культур, що може призвести, при настанні тривалих низьких температур  більше 15 градусів до пошкодження та часткового відмерзання рослин.

   Найнижчі температури грунту на глибині залягання вузла кущення становили у грудні місяці поточного року подекуди до мінус 3 градусів, такі  температури не загрожують підмерзанню зимуючих зернових.

  Крім відсутності снігового покриву актуальною проблемою для перезимівлі озимих культур  є відсутність вологи і при настанні тривалих морозів може призвести до негативних наслідків у життєдіяльності рослин.

   За даними спеціалістів сільськогосподарських підприємств запас продуктивної вологи в метровому шарі грунту критичний. Кількість опадів в минулому році по району становить біля 400 мм, що було вкрай недостатньо при високих температурах.

   Ще слід зазначити що перерослі рослини після перезимівлі більше пошкоджуються  навесні шкідниками та хворобами.

  Для визначення стану перезимівлі озимих посівів взимку є ряд методів. Для найбільше поширених і надійних до них відносять : відрощування рослин у монолітах та  

водному і цукровому розчинах. Перевага цих методів полягає у тому, що рослини не знищуються при аналізі, а за станом листкової маси та коріння які відросли, можна робити оцінку щодо величини ушкоджень та очікуваної продуктивності озимини.

   Моноліти відбираються у такі дні : 25 січня, 23 лютого і 10 березня, а також після кожного значного пониження температури. Це дає можливість протягом усієї зими стежити за станом посівів. Загиблі рослини не утворюють листочки і корінці.

  Для покращення стану рослин проводять перше підживлення по мерзлоталому грунті , починаючи із середини лютого, азотними добривами при нормі використання залежно від стану посівів не менше 80 кг/га діючої речовини азоту.

  Друге підживлення проводять із середини березня тими  самими добривами, але меншою нормою використання біля 67 кг/га діючої речовини азоту.

Поділись з ближнім:

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Генерація пароль