08.11.2019

Управління соціального захисту населення Ямпільської РДА інформує

Згідно Постанови №848 від 21.10.1995 р. Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, Житлова субсидія – це допомога, яка надається громадянам – мешканцям домогосподарств, що проживають у житлових приміщеннях

(будинках), в яких витрати на оплату житлово-комунальних послуг, скраплений газ, тверде паливо у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування послугами перевищують обов’язковий платіж, який розраховується з доходів сім’ї.

Термін, на який призначається субсидія

Субсидія призначається з місяця звернення за її призначенням до кінця опалювального сезону і розраховується окремо на неопалювальний (з 1 травня по 30 вересня) і опалювальний (з 1 жовтня по 30 квітня) сезони.

Субсидія для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу призначається на календарний рік.

Період, за який враховується дохід для призначення субсидії

Під час призначення субсидії на оплату житлово-комунальних послуг у жовтні на опалювальний сезон враховуються доходи за I – IІ квартали поточного календарного року (крім пенсії). Розмір пенсії враховується за серпень поточного року.

У разі, коли житлова субсидія призначається не з початку опалювального (неопалювального) сезону, враховуються доходи за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням житлової субсидії.

Житлова субсидія на придбання скрапленого газу та твердого палива призначається виходячи з розміру доходу за попередній календарний рік.

УВАГА! Під час призначення житлової субсидії враховуються також доходи членів сім’ї осіб із складу домогосподарства навіть, якщо член сім’ї зареєстрований за іншою адресою. До членів сім’ї належать: чоловік, дружина, неповнолітні діти.

Випадки, за яких субсидія не призначається

Субсидія не призначається якщо:

– опалювальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартири і 200 кв. метрів для індивідуального будинку (крім житлових приміщень дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, багатодітних сімей, сімей, у яких на початок місяця, з якого призначається субсидія, проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування);

– будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у своєму володінні транспортний засіб, з дати випуску якого минуло менше 5 років (крім мопеда та автомобіля, одержаного через орган соціального захисту населення);

– у особи працездатного віку відсутні доходи, або доходи менше мінімальної заробітної плати та/або немає сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

– протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії, призначенням субсидії без звернення здійснено покупку на суму більше 50 тис. грн. (у т.ч. набуття права власності);

– наявність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг;

– у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які мають заборгованість по сплаті аліментів.

Громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом 30 календарних днів  поінформувати структурний підрозділ з питань  соціального    захисту    населення   про такі обставини, зокрема:

– зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарства (орендар, внутрішньо переміщена особа — членів домогосподарства, які фактично проживають в житловому приміщенні (будинку), їх соціального статусу;

–   зміни у складі сім’ї члена домогосподарства;

– будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у своєму володінні транспортний засіб, з дати випуску якого минуло менше 5 років;

– будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства здійснив  купівлю (або набув право власності) земельної  ділянку, квартири (будинку), транспортного  засобу (механізму), товарів або оплатив послуги на суму більше 50 тис. гривень .

Протягом січня – жовтня 2019 року до управління з приводу призначення субсидії на оплату житлово-комунальних послуг та на придбання твердого палива та скрапленого газу звернулись 4117 сімей.

Призначено субсидії на житлово-комунальні послуги на суму 2856,60 тис. грн. та на придбання твердого палива та скрапленого газу 3584 сім’ям на суму 10815,3 тис. грн..

Поділись з ближнім:

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Генерація пароль