10.10.2019

До відома суб’єктів аквакультури

Згідно даних зведеної інформації про інвентаризацію водних об’єктів від 1.10.2019 року в Ямпільському районі рахується 102 водних об’єкти з яких 89 за межами населених пунктів і лише 13 знаходяться в межах сіл району. Загальна  площа земель водного фонду складає  213,1 гектара з них 114,8 га займає водне дзеркало.

         І тільки вісім найпрестижніших і найкращих водних об’єктів, що займають площу водного дзеркала у 81 гектар, передані згідно укладених договорів в оренду фізичним та юридичним особам для використання в риборозведенні. Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 30.01.2013р №45 „Про затвердження Зон аквакультури (рибництва) та рибопродуктивності по регіонах України” та Програмою розвитку рибного господарства району передбачено у 8 орендованих водних об’єктах щорічно вирощувати і реалізувати не менше, як 48,6 тонн товарної риби. Управління Державного агентства рибного господарства у Вінницькій області своїм листом від 22.09.2019р № 1-16-7/2705-19 проінформувало всіх суб’єктів аквакультури, що за умови недотримання зональних норм рибопродуктивності буде ініціювати в судовому порядку припинення дії договорів оренди водних об’єктів. Ми розділяємо таку стурбованість, а також думку, що цієї кількості ставкової риби для задоволення потреб населення району в рибній продукції  замало, але  будемо вживати всіх заходів, щоби суб’єктами  аквакультури, виконувався цілий ряд заходів спрямованих на інтенсивний розвиток  галузі ставкового рибництва. Це: і своєчасне зариблення водних  об’єктів,  придбання комбікормів для годівлі риби з високим кормовим коефіцієнтом; здійснення інтесифікаційних заходів на орендованих  ставах; проведення меліоративних робіт, а при необхідності і реконструкція гідротехнічних об’єктів; впорядкування місць відпочинку громадян та риболовлі на берегах орендованих водойм; заліснення прибережно – захисних смуг водойм; придбання рибо – водного обладнання та плавальних засобів.

         Впевненні, що виконання передбачених заходів суб’єктами  аквакультури з кожним наступним  роком сприятиме нарощуванню обсягів виробництва товарної риби, а також забезпечить перехід до інтенсивних методів ведення ставкового рибництва. І перші напрацювання в цьому напрямку мають місце в повсякденній роботі орендарів Лупол Марії та Надаховського В’ячеслава, що орендують водні об’єкти на території Северинівської  сільської ради, які при застосуванні комбікормів в годівлі риби  добилися фактичної рибопродуктивності в 2016 році відповідно в 1057  та 882 кілограми.

Поділись з ближнім:

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Генерація пароль