30.08.2019

Збагачуйтесь духовно з нами !

З любов’ю створена Господом вся Земля- свята. І мабуть саме, тому на світі не існує жодного куточка, який би не мав свого святого місця, та куди спрямовані паломницькі шляхи. Паломництво, мандрівка до святині, є ніби фізичним втіленням духовного шляху і руху.

Її суть завжди одна – ми залишаємо все і вирушаємо в дорогу. Полишаємо все звичне і зрозуміле нам, щоденне й буденне, виправдане нашими потребами й цілями, все, що вимагає від нас багатьох зусиль, уваги й часу, і починаємо рухатися з однією особливою метою — щоб поклонитися Богові на особливому місці. 
З такою метою, 24-25 серпня 2019 року парафіяни храму Святого Великомученика та цілителя Пантелеймона Православної Церки України міста Ямпіль на чолі з настоятелем отцем Богданом Хопяним здійснили подорож до святих місць села Верхній Ясенів, Верховинського району Івано-Франківської області. Це село належить до найбільших у Гуцульщині, має багато віддалених гірських присілків. Саме присілку Ліщевата відвідали Храм Святої Софії Премудрості Божої, яка побудована людьми для людей. Вона поєднує минуле і майбутнє України. Церква є унікальною, тому, що розташована на Горі Бажань, на висоті 1110 метрів над рівнем моря, завдяки чому іменується українським Храмом, збудованим на найвищій географічній точці. На цій горі відбувається зцілення,відходять всі захворювання і духовні і тілесні (онкологія, зміцнюється імунна система,збагачується душа Божою благодаттю).
Наступним найгарнішим і загадковим місцем Верховинщини, яке окутане легендами та містичними особами був Писаний Камінь. Цей комплекс мальовничих скель висотою від 2 м до 20 м, містить наскельні зображення, найдавніші з яких відносять до часів Київської Русі. За деякими припущеннями, в минулому на скелях було язичницьке капище. Залишками капища вважають дев’ять круглих виїмок-чаш, які вирубані в камені. На внутрішніх стінках окремих заглибин збереглися виразні сліди видовбування якимось гострим предметом. Дно деяких із них має ознаки випаленого каменю. Поміж «чашами» і довкола них є понад 30 символічних малюнки-петрогліфів.
Особливим єднанням з Господом наступного дня паломництва була деревяна Троїцька Церка, побудована 1882 році,яка являється пам’яткою архітектури національного значення.
Людина невипадково прагне до святинь, хоче побачити їх, побути біля них, торкнутися їх. У цьому прагненні вся природа людського переживання причетності і єдності з кимось, кого потребує її серце. Звичайно, Христос усюди доступний нам, на кожному місці свого перебування, кожної миті ми можемо звернутися до Нього з проханням і сподіванням, що будемо почутими. Саме через випробування та подолання не звичних гірських доріг, кожен парафіян відчув допомогу Господа на своєму шляху. 
Із певністю можна сказати, що той, хто вирушив на прощу, ніколи не повертався додому порожнім. Завжди, незважаючи на безліч варіацій людських почуттів і переживань, свідчення однакові в головному – проща змінює серце, змінює життя, тому що в ній не тільки ми прямуємо до Бога, але й Сам Господь виходить нам назустріч, як добрий батько з відомої Христової притчі спішить назустріч своєму блудному синові – з радісними обіймами, простягаючи своїй заблуканій дитині всі свої скарби і спадок: «Все моє – твоє!» (Лк. 15, 11).
Кожен, хто відчуває душею і серцем милість Господа та хоче збагатитись духовно Вам з нами, дорогами та з молитвами Православної Церкви України.

Поділись з ближнім:

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Генерація пароль