12.08.2019

В лікарню прийшли молоді лікарі

Останніми роками суттєво змінилося обличчя комунального некомерційного підприємства «Ямпільська центральна районна лікарня». Було зроблено капітальні ремонти у відділеннях, закуплено нове сучасне обладнання, розвинуто лікування за новітніми методиками, зокрема, малоінвазивне оперативне втручання.

Разом з районною владою керівництво ЦРЛ працювало над вирішенням кадрового питання, зокрема залученням в районну лікарню молодих фахівців. І ця співпраця дала перші результати. До районного медичного закладу вторинного рівня прийшли молоді лікарі. Чи вирішено цілком кадрове питання, в яких спеціалістах ще є потреба і які завдання ставлять на перспективу? Про це розмова з головним лікарем КНП «Ямпільська ЦРЛ» Костянтином ЛІВАКОВСЬКИМ.
– Костянтине Сергійовичу, скажіть, будь ласка, скільки молодих лікарів прийнято на роботу останнім часом в Ямпільську ЦРЛ?
– Починаючи з середини 2018 року і по сьогоднішній час до нас в центральну районну лікарню прийшли на роботу 7 молодих фахівців, 5 з яких проходили навчання в інтернатурі за кошти районного бюджету, будучи прийнятими на роботу в Ямпільську ЦРЛ.
Це вкрай необхідне лікувальному закладу молоде поповнення: два лікарі-хірурги для надання цілодобової екстреної медичної допомоги хірургічного відділення Віталій Наумінський та Вікторія Хотомцова, лікар з медицини невідкладних станів відділення екстреної невідкладної медичної допомоги Анатолій Рочняк, лікар-анестезіолог відділення анастезіології та інтенсивної терапії Юлія Спірідонова, лікар-інфекціоніст інфекційного кабінету поліклінічного та інфекційного відділень Оксана Рочняк, яка зараз знаходиться в декретній відпустці по догляду за дитиною, лікар-ортопед-травматолог поліклінічного та хірургічного відділень Валентин Кирган, лікар-терапевт поліклінічного та тера-певтичного відділень Анастасія Заворотня.
– Чи вдалося вирішити таким чином всі кадрові питання?
– На жаль, ще не повністю. Нам вкрай потрібні лікарі офтальмолог та уролог. Але сподіваємось, що в майбутньому ця проблема вирішиться, адже зараз за кошти районного бюджету проходять інтернатуру у Вінницькій обласній клінічній лікарні ім.Пирогова для Ямпільської лікарні випускники Тернопільського медуніверситету подружжя: чоловік – хірург та дружина – офтальмолог. До нас прийшов інтерн-уролог. Тому є сподівання, що проблема в таких необхідних спеціалістах вирішиться в найближчих півтора-два роки. Ми й надалі будемо працювати над залученням випускників медичних вузів до навчання в інтернатурі за кошти районного бюджету, аби і надалі поповнювати лікарський колектив ЦРЛ молодими фахівцями. Нам ще потрібно буде навчати гінекологів, лора, лікарів з невідкладних станів. Самі розумієте, цей процес безперервний.
– Як вам вдалося залучити в район стільки молодих лікарів?
– За останні п’ять років спільно з районною владою ми активно займалися цим питанням. Вводили додаткові посади для лікарів-інтернів, в чому допомагали райдержадміністрація і районна рада, забезпечуючи фінансовим ресурсом з районного бюджету. Три роки тому нам дозволили ввести чотири посади інтернів. Я особисто їздив в мендуніверситет в День відкритих дверей, виступав перед студентами, агітував, наскільки перспективно прийти в невеликий Ямпільський район і стати великою людиною. До речі, вдалося залучити до роботи не лише виходців з Ямпільського району, а й не місцевих. 
– Як відомо, щоб утримати молодого лікаря потрібні певні стимули. Яку заробітну плату отримує молодий спеціаліст? Не менш актуальною є проблема забезпечення житлом… Чи потрапили наші молоді медики до програми забезпечення житлом у новозбудованому будинку?
– Так. Стимули відіграють велику роль. Зарплата молодим лікарям виплачується згідно тарифної сітки. Сподіваємося, що з 1 січня 2020 року, коли буде укладено договори з Національною службою здоров’я України, у нас буде можливість збільшити посадові оклади як молодим, так і решті лікарів.
А стосовно надання житла, то в Ямполі є можливість надати його молодим фахівцям в новозбудованому 12-квартирному будинку, де передбачено для медиків 5 квартир. Лікарі подадуть заяви на отримання житла і відбудеться конкурсний відбір, який буде проводитися згідно Положення, розробленого районною радою. Частина молодих лікарів вже в цьому році можуть отримати житло.
Тож і надалі працюватимемо в плані залучення в лікарню молодих спеціалістів, створювати їм належні умови для роботи, аби в нашому лікувальному закладі надавалися якісні медичні послуги.

«НАМ В ЯМПОЛІ ПОДОБАЄТЬСЯ»
Після розмови з головним лікарем, «ЯВ» вдалось поспілкуватися з молодими лікарями, які нещодавно влилися в колектив Ямпільської ЦРЛ, і попросити їх відповісти на запитання: чому обрали професію медика, чи планують залишатися працювати тут після закінчення контракту? Чи задоволені умовами роботи? Які побажання щодо покращення справ в медицині району. Ось що вони відповіли.
Юлія СПІРІДОНОВА, лікар-анестезіолог відділення анестезіології та інтенсивної терапії Ямпільської ЦРЛ:
– Професію медика я обрала тому, що не бачу себе в якійсь іншій роботі, а в цій сфері почуваюся, як риба у воді. З дитинства мріяла стати лікарем, пізнала, наскільки відповідальна і почесна ця професія, бо ж моя мама Лариса Спірідонова – лікар- фізіотерапевт фізіотерапевтичного кабінету Томашпільської ЦРЛ. 
Умови роботи у Ямпільській ЦРЛ мене влаштовують повністю, адже у відділенні зроблено сучасний ремонт, є все необхідне для роботи – нова апаратура, апарати-монітори, дефібрілятори. Є досвідчений наставник-професіонал просто добра людина завідуючий відділенням Сергій Ліваковський, який навчає і підтримує в роботі, оскільки я працюю всього лише кілька днів. Єдине, що мене турбує – це відсутність житла. Так як я родом з Томашполя, то доводиться добиратися за 40 км на роботу до м.Ямполя. Мені подобається у вашому місті, планую тут залишатися, але не знаю як складеться подальша доля.
Віталій НАУМІНСЬКИЙ, лікар-хірург для надання цілодобової екстреної медичної допомоги хірургічного відділення:
– Став медиком за покликом серця, хочеться допомагати лю-дям. Я родом з Вінниці. Торік з власної ініціативи вирішив працевлаштуватися в Ямполі, це місто мені дуже сподобалося, адже тут така мальовнича природа, та чудова водна артерія – Дністер, а ще добрі, привітні люди. Мене щиро прийняв колектив хі-рургічного відділення та його завідуючий Анатолій Пахольченко, який допомагає та підтримує в роботі. Я планую залишатися працювати в Ямполі, лише б мати житло, адже зараз доводиться знімати квартиру. А ще побажання, аби лікарня поповнювалася новим сучасним обладнанням для діагностики, зокрема щоб був комп’ютерний томограф. 
Вікторія ХОТОМЦОВА, лікар-хірург для надання цілодобової екстреної медичної допомоги хірургічного відділення:
– Любов до медицини мені передалась, мабуть, від матері, яка трудиться медсестрою. В Ямпіль я приїхала на роботу з власної ініціативи, адже це Батьківщина моєї мами, хоча тривалий час я проживала в Білорусії. Мені подобається тут працювати, є підтримка старших наставників, сприятливі умови праці. Маю наміри залишитися в Ямполі жити і працювати. Хочеться вірити, що нам, молодим лікарям, нададуть житло в новозбудованому багатоквартирному будинку. 
Валентин КИРГАН, лікар-ортопед-травматолог поліклінічного та хірур-гічного відділень:
– Ще навчаючись в Ямпільській школі-гімназії, я мріяв стати або ветеринаром, або ж лікарем, бо ж мені дуже подобається медицина. Моя мрія збулася, я вступив до медуніверситету. На роботу в Ямпільську ЦРЛ прийшов на початку серпня 2019 року. Робота до душі, гарний колектив, під-тримує досвідчений наставник Іван Гарасим, єдине, що дещо ускладнює роботу – це застарілий травматологічний інструментарій. Існує проблема зняти в Ямполі квартиру, поки що проживаємо у батьків разом з дружиною, Анастасією Заворотньою, лікарем-терапевтом поліклінічного та терапевтичного відділень. Великих на-дій на те, що держава дасть квартиру, у нас немає, але буде дуже приємно, якщо таке станеться. Ми з дружиною уклали контракт на 5 років та сподіваємося, що будемо працювати в Ямполі і після його закінчення.
– Анастасія ЗАВОРОТНЯ, лікар-терапевт поліклінічного та терапевтичного відділень:
– Працюю в Ямпільській ЦРЛ всього кілька днів, але враження від роботи приємні. Колектив дружний, люди доброзичливі. Я родом з Ніжина Чернігівської області, але Ямпіль мені сподобався, хотіла б тут залишитися жити, лишень би було житло.
– Анатолій РОЧНЯК, лікар з медицини невідкладних станів відділення екстреної невідкладної медичної допомоги:
– Мені з дитинства подобалася медицина. Закінчивши Ямпільську школу-гімназію, став медиком. І ось вже півроку працюю в лікарні в Ямполі. Бог послав мені дружину близьку по духу, теж медика, яка за спеціальністю лікар-інфекціоніст, вона зараз знаходиться в декретній відпустці по догляду за дитиною. Уклав контракт на 5 років. Але планую залишитися працювати і надалі в Ямполі. Є проблема житла, проживаємо з дружиною на винайнятій квартирі. Не влаштовує зарплата, адже занизька тарифна сітка, та сподіваємось, що держава повернеться обличчям до лікарів, особливо до молодих спеціалістів. Колектив у нас хороший. Я задоволений, що у мене тут, на відміну від роботи у Вінниці, де була б вузька спеціалізація, є хороша практика, широка спеціалізація, навантаження, це спонукає постійно вдосконалюватися. Єдине побажання, аби в лікарні було більше обладнання для діагностики, зокрема більш сучасні апарати УЗД та ін. Тоді б не доводилося важкохворих доставляти до Вінниці для проведення діагностики.
Як бачимо, усі молоді спеціалісти задоволені своїм праце-влаштуванням і одностайні у потребах – гідна заробітна платня, житло та поповнення закладу сучасним медичним обладнанням. Дуже хочеться, щоб держава дослухалась до цих побажань, адже це необхідно для збереження кадрового потенціалу зокрема і, без перебільшення, медицини загалом.

Джерело : Ямпільська районна газета “Ямпільські вісті”

Поділись з ближнім:

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Генерація пароль