27.12.2018

ЗВІТ ГОЛОВИ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Михайло ВДОВЦОВ: «Попри досягнуте, нам є над чим працювати і в чому вдосконалюватися…»
27 грудня 2018 року у районному будинку культури зібралась громада району, щоб заслухати звіт голови РДА Михайла Вдовцова про виконану роботу за чотири роки, під час якого було детально проаналізовано, чого вдалось досягти у всіх галузях завдяки спільним зусиллям влади району, депутатського корпусу та усіх ямпільчан за підтримки Президента, Уряду, народного депутата України Юрія Македона, обласної державної адміністрації. Крім цього, очільник району представив основні тези Перспективного плану розвитку району на наступні три роки, який детально буде обговорюватись у кожній територіальній громаді, починаючи з січня 2019 року.

Нижче подаємо текст звіту голови РДА Михайла Вдовцова.

Шановна Ямпільська громада!
Ми живемо у часи історичних змін. Вони стали можливими, значним чином, завдяки молоді. Саме молодь стала рушійною силою змін, обравши шлях до свободи і гідності, зробивши вибір на користь європейської України.
Ми живемо у роки, які стали переламними для України, роки – воєнних дій на Сході. Війна, яка несе смерть, страждання, розруху, відчай, біль…
Ми живемо у часи змін і започаткування реформ в галузях освіти, медицини, децентралізації. 
Тернистий шлях від незалежності до позитивного рішення ЄС пройшла Україна. У травні 2017 року ми нарешті отримала безвізовий режим.
А 15 грудня 2018 року, назавжди закарбується в історії незалежної України, адже цього дня народилася автокефальна помісна Православна церква України, чим ще раз підкреслено вільність, незалежність нашої держави. 
Все це вже історія, і ми разом з вами незважаючи на проблеми і складнощі – не стояли на місці. Всі Ми, люди – генератори ідей, активісти, патріоти та просто щирі серцем та душею особистості продовжували писати добрими справами історію Ямпільщини.
Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом визначили питання оборони одним із найголовніших пріоритетів. 
Протягом останніх років робота районної державної адміністрації та Ямпільського районного військового комісаріату була спрямована на організацію та прийнятті участі у здійсненні заходів, пов’язаних з мобілізаційною підготовкою, територіальною обороною. 
В період мобілізації 2015 року найкращі і мужні сини Ямпільщини йшли обороняти нашу країну. Протягом трьох черг 2015 року тривалістю 210 діб з Ямпільського району було мобілізовано 184 чоловіки. 
Але, велике та непоправне горе прийшло у наш район. Семеро синів-патріотів, які боронили рідну землю та кожного з нас від ворога – втратила Ямпільщина. Схиляю голову перед пам’яттю всіх хто загинув та вірю, що все буде добре і з нетерпінням чекаю щоб нарешті закінчилась війна. А зараз прошу хвилиною мовчання згадати воїнів – Героїв. 
Після завершення періоду мобілізації продовжувалась робота по направленню кандидатів на військову службу за контрактом. Через Ямпільський районний військовий комісаріат заключили контракт та вибули до навчальних центрів Збройних Сил України 124 військовозобов’язаних .
Згідно з Указом Президента України, наказом начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України проведено ряд організаційних та практичних заходів щодо підготовки до територіальної оборони Вінницької області.
З метою зміцнення українсько-молдовського державного кордону, була надана допомога Могилів-Подільському прикордонному загону на загальну суму 529,0 тис. грн. 
Для належного функціонування підрозділу та забезпечення заходів, пов’язаних з охороною державного кордону у 2017 році облаштовано новостворений відділ прикордонної служби «Цекинівка».
Протягом 2018 року проводились роботи по облаштуванню службових приміщень, будівель, споруд, інженерних мереж та інфраструктури відділення прикордонної служби «Михайлівка».
На виконання заходів комплексної оборонної правоохоронної програми профілактики злочинності в Ямпільському районі на 2016-2020 роки, з районного бюджету виділено кошти в сумі 550 тис.грн. 
Протягом 2017-2018 років, за рахунок залучених коштів з обласного бюджету в сумі 2,2 млн. грн., проведено капітальний ремонт захисної дамби урочища «Панасове», протяжністю 4 км в с.В.Кісниця, що граничить з Республікою Придністров’я.
Одним з пріоритетних напрямків діяльності райдержадміністрації є цивільний захист населення (система організаційних, інженерно-технічних, санітарно-гігієнічних, протиепідемічних та інших заходів, які здійснюються з метою запобігання і ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру).
Протягом останніх років була проведена значна робота щодо вдосконалення системи цивільного захисту району. Завдання і заходи, що були визначені у розпорядженнях Кабінету Міністрів України, голови Вінницької обласної адміністрації, в цілому виконані. 
Для попередження надзвичайних ситуацій та прийняття рішень щодо їх ліквідації в районі за період 2015-2018 років проведено 87 засідань комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Ямпільського району, на яких розглянуто 148 питань, на що з резервного фонду районного бюджету було виділено близько 1 млн. грн.
За звітний період відпрацьовано та уточнено план цивільного захисту на особливий період Ямпільського району, плани евакуації на мирний час та на особливий період, плани реагування та інші документи з питань цивільного захисту. 
Війна на сході, нестабільна економічна ситуація, нові зміни до податкового законодавства. І це далеко не весь перелік негативних факторів, що за останній час неабияк вдарили по вітчизняному сільськогосподарському сектору. 
Агропромисловий комплекс Ямпільщини, це безперечно сьогодні локомотив економіки району.
В галузі АПК працює більше 1,6 тисяч працівників різних сільськогосподарських професій. Обробляється 52 тис. га ріллі, із них 39 тис. сільськогосподарськими підприємствами різної форми власності, 13 тис. га використовують одноосібники та фермерські господарства.
За останні чотири роки валове виробництво зернових та зернобобових культур ранньої групи постійно зростало і найбільше становило у 2017 році – 137 тис. т. Однак, незначне зменшення валового збору зернових відбулося у 2018 році за рахунок скорочення площі під зерновими і становить 124,2 тис. га.
За рахунок ефективного господарювання сільськогосподарські підприємства щорічно вкладають значні кошти в придбання нової сучасної техніки. За останні чотири роки господарствами придбано 393 одиниці техніки на 324 млн. грн.
Інвестиції на 1 га площ в обробітку складають 8,3 тис. грн.
Крім того відновлено полив за останні 4 роки на площі 710 га по Ямпільській зрошувальній системі та введено в експлуатацію 210 га нових меліоративних земель.
За розмірами інвестицій в сільське господарство район є першим в області на протязі останніх трьох років.
Спостерігається також значний ріст, порівнюючи з попередніми роками, середньомісячної заробітної плати одного штатного працівника в сільському господарстві. Якщо в 2015 році було 2856 грн., то в 2018 році 7043 грн., зростання в 2,5 рази.
Наступним напрямком нашої спільної роботи є галузь освіти.
На сьогодні доступність та якість освіти має особливо важливе значення для формування перспектив розвитку району. Підтримуючи започатковані Президентом України та Кабінетом Міністрів реформи у галузі освіти, реалізовуючи ЗУ «Про освіту», на Ямпільщині створено освітній округ з функціонуванням 7 опорних шкіл. 
Також працюють 2 позашкільних навчальних заклади (спортивна школа, будинок творчості).
Не залишились поза увагою і діти з особливими потребами. В районі створено інклюзивний освітній центр.
1 вересня 2018 року за парти закладів загальної середньої освіти Ямпільського району сіли 354 першокласників, розпочавши реформу середньої освіти під назвою «Нова українська школа». 
Це – кардинально новий підхід. Школярів навчають не зубрити, а навчатися, думати, бути креативними. 
Для цього у кожній школі створено відповідні умови, де з державного бюджету отримано 1 млн.16 тис. грн. та співфінансування з районного бюджету – 626 тис. грн. (придбано комплекти інтерактивного комп’ютерного обладнання, меблі, дидактичний матеріал). 
Окрім того, першокласники безкоштовно отримали ігрові набори. 
В районі працюють 19 закладів дошкільної освіти, у них здобувають дошкільну освіту 1300 дітей.
Діти віком від 5-ти до 6-ти – 100% охоплені усіма формами дошкільного навчання. 
Приділяється велика увага зміцненню матеріально-технічної бази дошкільних закладів. 
Зокрема, протягом 2015-2017 років, в районі завершено будівництво закладу дошкільної освіти с. Дорошівка, вартість проекту становить 5,6 млн. грн.
Протягом 2015-2018 років значно покращена матеріально-технічне база та забезпечення навчальних закладів.
Ми змогли налагодити співпрацю з різними фондами, а саме Українського фонду соціальних інвестицій(УФСІ), ЄС ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду», Японського фонду «Кусаноне», Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР), субвенції на соціально-економічний розвиток, кошти яких використовували на капітальні та поточні ремонти закладів освіти. 
Зокрема:
1.Капітальний ремонт школи с. Гонорівка – 1,4 млн. грн. 
2.Капітальний ремонт школи с. Цекинівка – 1,5 млн. грн. 
3.Капітальний ремонт школи с. Придністрянське – 1,7 млн. грн. 
4.Капітальний ремонт ДНЗ с. Гальжбіївка на суму 2,2 млн. грн. 
5.Капітальний ремонт ДНЗ с. Северинівка на суму 1,3 млн. грн. 
6.Капітальний ремонт школи с. Буша на суму 810 тис. грн.
7.Капітальний ремонт школи № 2 ім. І. Богуна м. Ямпіль – 3,8 млн. грн. 
8.Встановлення сонячних колекторів та заміна вікон на енергозберігаючі ДНЗ с. Довжок 466 тис.грн.
9.с. Безводне, капітальний ремонт: заміна вікон та дверей на енергозберігаючі – 241 тис.грн.
10.Енергозберігаючі заходи в школі с. В.Кісниця – 293 тис. грн..
11.Реконструкція будівлі № 2 – гімназії на суму 2,3 млн.грн.
12.Опорний навчальний заклад с. Клембівка – реконструкція на суму 2,3 млн. грн.
13.Опорний навчальний заклад с. Дзигівка – капітальний ремонт на суму 1,2 млн. грн.
14.Реконструкція корпусу №1 опорного навчального закладу – гімназії на суму 2,9 млн. грн. 
Це не весь перелік об’єктів, над якими ми працювали. 
Жоден освітній заклад не залишився поза увагою, на що з різних джерел фінансування виділялись від 100 тисяч до 1 мільйона гривень.
Значна робота була проведена по винесенню котелень з підвальних приміщень, заміна котлів на альтернативні види палива, модернізації системи опалення, а саме:
– Встановлення модульної котельні в навчальному закладі с. Клембівка на суму 705 тис. грн.
– Реконструкція зовнішньої системи опалення із заміною котлів в ДНЗ №1 та № 4 на суму 563 тис. грн.
– Реконструкція господарської будівлі під котельню та встановлення котла на твердому паливі в Бушанській ЗОШ на суму 750 тис.грн.
– Реконструкція господарської будівлі під котельню та встановлення котла на твердому паливі в Михайлівкій ЗОШ на суму 782 тис. грн.
– встановлення модульної котельні в школі – філії с. Писарівка на суму 1,6 млн.грн.
– Реконструкція котельні з встановленням котлів в опорному навчальному закладі с. В.Кісниця на суму1 млн. грн..
– Реконструкція котельні з встановленням котлів в опорному навчальному закладі № 2 ім. І. Богуна м. Ямпіль на суму 740 тис. грн.
– Реконструкція котельні з встановленням котлів школа- філія с. Миронівка на суму 1,1 млн.грн.
У зв’язку з реорганізацією навчальних закладів та для своєчасного підвозу учнів до опорних навчальних закладів та філій протягом 2016 – 2018 років було придбано ще 4 шкільних автобуси на загальну суму 6,4 млн.грн.
У нелегкій ситуації сьогодні знаходиться охорона здоров’я.
2018 рік – це рік активної фази реформування первинної медико-санітарної допомоги. І тут Ямпільчани в числі перших. 
До 1 липня була підписана угода з Національною службою здоров’я України та 70% населення району здійснили вибір сімейного лікаря уклавши з ним договір.
До складу медичного комунального підприємства входять 13 амбулаторій загальної практики та 14 ФП. Медичну допомогу надає 21 лікар сімейної медицини.
З 2015- по 2018 в закладах значно покращилась матеріально-технічна база.
Так, у 2015 році:
Капітальний ремонт у В.Кісницькій лікарській амбулаторії –1,3 млн. грн. 
У 2016 році:
Ремонт Клембівської лікарської амбулаторії – 330 тис. грн. 
У 2017 році:
Капітальний ремонт в Качківській лікарської амбулаторії 195 тис. грн.
Дзигівської лікарської амбулаторії – 82 000 грн.
Петрашівської лікарської амбулаторії 50 000грн.
Ремонт ФП с. Ратуш 120 тис. грн.
Протягом 2015-2018 років в закладах оновлюється сучасне медичне обладнання, на що з різних джерел фінансування використано коштів у сумі 982 тис. грн. 
Заклад 100 % укомплектований згідно табелю оснащення.
Комунальне підприємство «Ямпільський районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги» успішно продовжує працювати в державній програмі «Доступні ліки». 
Так на протязі 2017-2018 років відшкодовано аптечним закладам коштів у сумі 1,9 млн. грн.
На пільгове амбулаторне лікування на протязі 2017-2018 років з районного бюджету було виділено коштів у сумі 324 тис. грн.
За рахунок державної субвенції на «соціально економічний розвиток окремих територій» та за підтримки народного депутата Верховної ради України Юрія Македона було виділено 276 тис. грн. для придбання електроскутерів.
В районі успішно працює програма «Місцеві стимули», де за кошти районного бюджету навчаються двоє студентів в Вінницькому національному медичному університеті ім. Пирогова.
З 1липня поточного року заклад фінансується по новому механізму – гроші за пацієнтом, що дало змогу вивільнити ресурс з районного бюджету та збільшити заробітну плату медичним працівникам первинної ланки.
Крім того, додатково залучено коштів НСЗУ на медикаменти та матеріально технічну базу в сумі 2,3 млн. грн.
Концепція реформи фінансування системи охорони здоров’я передбачає, що розвиток мережі закладів охорони здоров’я, які надають вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу, відбуватиметься через госпітальні округи. Тому, ми зобов’язані створити всі умови щоб Ямпільська ЦРЛ залишилася лікарнею інтенсивного лікування.
На сьогодні лікувальний заклад, надає стаціонарну медичну допомогу по більш як десяти вузьких спеціальностях, де ліжковий фонд складає 143 ліжка.
В середньому в стаціонарних відділеннях лікується 6300 хворих. Щорічно у стаціонарі ЦРЛ проводиться близько 900 оперативних втручань та більше 3000 амбулаторних операцій. 
Проблемним питанням є забезпечення медичними кадрами. Для вирішення даної проблеми вже сьогодні 9 лікарів-інтернів, проходять навчання в інтернатурі. З усіма підписані контракти на відпрацювання п’яти років в нашому закладі.
А ми в свою чергу працюємо над забезпеченням належних умов праці та проживання молодих спеціалістів.
Як приклад, в місті Ямполі завершується будівництво 12-ти квартирного житлового будинку, частина квартир з яких буде виділено для фахівців медичної сфери. 
Для покращення надання медичних послуг населенню з 2016 року розпочата співпраця з страховими компаніями «Країна» та «Провідна». 
За цей період проліковано майже 3300 осіб та на розвиток лікарні благодійно отримано 682 тис. грн. що дало можливість припинити збір благодійних внесків.
Адміністрація лікарні постійно працює над впровадженням новітніх технологій.
За останні роки зусиллями всіх гілок влади, та роботи обласної державної адміністрації, особисто народного депутата Юрія Македона, Міністерств та відомств, під контролем Президента України вкладено значний капітал в покращення матеріально-технічної бази лікарні. 
Так, за період 2015-2018 років на розвиток лікарні було залучено коштів в сумі 24,4 млн. грн з різних рівнів бюджету. 
В 2015 році було проведено капітальний ремонт покрівлі 5ти поверхового корпуса на суму 573,0 тис. грн.
Проведено ремонт приміщення на випадок надзвичайних ситуацій на суму 10 тис. грн. за рахунок бюджетних коштів.
У 2016 році проведено ремонт слідуючих відділень:
– ремонт пологового відділення на суму 138 тис. грн. 
– ремонт інфекційного відділення та придбано меблів, обладнання на загальну суму 2,5 млн.грн. 
– капітальний ремонт пральні на суму 957 тис. грн., та придбано сучасне обладнання на суму 458 тис. грн.
У 2017 році :
– проведено капітальний ремонт дитячого відділення та придбано меблі, на що з районного бюджету виділено 1,5 млн..грн. 
– реконструкцію головного корпусу, де розташовано декілька потужних відділеннь, терапевтичне, хірургічне та інші, на що використано 3,5 млн.грн.
У 2018 році:
– Проводиться капітальний ремонт неврологічного відділення, на що з районного бюджету виділено 1 млн. грн. та з державного – 1,8 млн. грн.. 
– Крім того, з державного бюджету виділено кошти в сумі 791,3 тис. грн. для встановлення системи пожежної сигналізації 5-ти поверхової будівлі.
На даний час проводиться капітальний ремонт хірургічного відділення, на що з різних джерел фінансування отримано коштів у сумі 3,6 млн.грн.. 
Крім того, з державного бюджету виділено кошти в сумі 4,7 млн. грн. на придбання сучасного обладнання для хірургічного відділення та відділення анестезіології і інтенсивної терапії.
В народі говорять «Що і стіни – лікують», але ми розуміємо, що без сучасного медичного обладнання лікування не є повноцінним. Тому:
Для покращення діагностики захворювань серцево-судинної системи за кошти місцевого бюджету придбано:
– Три електрокардіографи «Юкард-100» з телеметричною передачею даних на суму 150 тис.грн.
– Реєстратор добового ЕКГ по Холтеру на суму 92 тис.грн.
– Для офтальмологічного кабінету придбано обладнання на суму 35 тис.грн.
– Сучасне лабораторне обладнання для клініко-діагностичної лабораторії на суму 603 тис.грн.
– Лапароскопічну стійку вартістю 825 тис.грн.
За період введення в експлуатацію з кінця 2017 року по теперішній час проведено 31 лапароскопічне втручання. 
Сьогодні до нас звертаються по допомогу мешканці і сусідніх Томашпільського, Крижопільського та Чернівецького районів. У подальшому плануємо використовувати дане обладнання і у гінекологічних операціях.
Крім того, придбано 5 кисневих концентраторів на суму 496 тис. грн.
Розпочато облаштування майданчику для паркування 50 автомобілів, що розвантажить територію лікарні для вільного пересування територією хворих та персоналу лікарні. 
Людина створила культуру, а культура – людину
Культура кожної нації була, є і буде важливим чинником в утверджені ідеї громадянського суспільства. І ми маємо не тільки зберегти кращі традиції нашого народу, але й впевнено рухатися до об’єднаної Європи.
Нами, лише за цей період започатковано та щорічно проводяться міжнародні фестивалі «Діти України та Молдови за мирне європейське майбутнє», «Дністрові передзвони», «Вина і голубців», «Дністровий вінок».
Продовжуємо традиційно проводити фестивалі: «Мамину сорочку пригорну до серця», пленер каменотесів «Подільський оберіг», «Різдво в Буші», Всеукраїнський пленер гончарів «Магічна глина», Міжнародний мистецько-культурологічний фестиваль «Мальована хата». Аматори Ямпільщини брали активну участь у проведенні обласних та міжнародних фестивалів.
Ми сьогодні маємо створити відповідні умови для комфортного відпочинку жителів району.
За цей період було проведено «Реконструкцію будівлі Ямпільської дитячої музичної школи» на суму 1,9 млн. грн.
У 2015-2018 роках на проведення ремонтів, придбання матеріалів, інструментів та комп’ютерної техніки закладів культури Ямпільського району використано коштів в сумі 6,2 млн. грн.
Проведено поточні ремонти в закладах культури району на суму 613 тис. грн. 
Ямпільський районний будинок культури проведено ремонт малої зали та заміну вікон і дверей на суму 364,0 тис. грн., замінено дах на суму 630тис. грн.. та встановлено опалення великої зали РБК на суму 287 тис. грн..
Проведено ремонт покрівлі Дзигівської дитячої музичної школи на суму 214,0 тис. грн.. 
На даний час проводяться роботи по ремонту системи опалення Клембівської ДМШ на суму 91,0 тис. грн., районного музею образотворчого мистецтва – на суму 100,0 тис.грн., ремонт глядацької зали Писарівського СБК на суму 150,0 тис. грн., заміна вікон та дверей Гонорівського СБК на суму 70,0 тис. грн., поточний ремонт Добрянецького сільського клубу на суму 36,5 тис. грн.
Не залишається поза увагою спортивно-масова робота з молоддю, військово-патріотичне виховання. 
У районі функціонує дитячо-юнацька спортивна школа, в якій займаються 480 вихованців у 38 групах. Працюють відділення з вільної боротьби, з волейболу, легкої атлетики та футболу. 
Широкою популярністю у дітей користуються спортивні клуби, яких у районі функціонує 7. Це СК «Олімп» – вільна боротьба, СК «Барс» – рукопашний бій, СК «Дзюдо-Ямпіль-Спарта» – дзюдо, СК «Цербер» – змішані єдиноборства, СК «Тирас» – футбол, СК «иірас» – волейбол. 
Завдяки плідній праці тренерів, сьогодні ми маємо 6 чемпіонів України та Європи. 
У 2018 році виділено з районного бюджету на підтримку спортивних клубів 70 тис. грн.
Одним із пріоритетних завдань райдержадміністрації є національно – патріотичне виховання дітей та молоді . 
У сучасних умовах виховання особистості дитини, постає питання про те, чи здатне молоде покоління на високе почуття патріотизму? Я впевнений, що сьогоднішня молодь здатна на патріотичні почуття. Вона хоче миру і спокою в державі, її процвітання, бо саме це є рушійною силою майбутнього.
Прикладом військово-патріотичного виховання дітей та молоді в районі є спортивний клуб «Форпост». Клуб співпрацює з загонами прикордонної служби, органами МВС, підрозділами МО ЗСУ, обласною організацією Товариства сприяння обороні України, обласною федерацією рукопашного бою, взаємодіє з органами державного та місцевого врядування. 
За звітний період було проведено чимало заходів, серед яких військово – спортивний вишкіл «Щит і меч», де взяли участь понад 150 дітей із Полтавської, Дніпропетровської, Київської, Хмельницької областей. 
На даний захід із районного бюджету 2017 році було виділено кошти в сумі 20 тис. грн., у 2018 році 30 тис. грн. 
Проводиться постійна інформаційно-просвітницька робота у сім’ях, серед дітей та молоді спрямована на формування стандартів позитивної поведінки, здорового способу життя.
За цей період зменшилась кількість дітей, із категорії соціальних сиріт, які втратили батьківську опіку через невиконання останніми своїх обов’язків з виховання та утримання дітей. 
Мабуть вперше в історії України, за кошти державної Субвенції, придбано дві квартири дітям-сиротам, що перебувають на первинному обліку служби у справах дітей. 
Аналізуючи бюджет 2019 року, ми зможемо в наступному році забезпечити житлом ще кілька дітей-сиріт, що перебувають на квартирному обліку.
Виконання доходів загального фонду – один з показників роботи органів місцевого самоврядування. Саме від наповнення місцевих бюджетів залежить самодостатність тої чи іншої громади, фінансування закладів соціально – культурної сфери, благоустрою населених пунктів, ремонтів та утримання вулиць і доріг комунальної власності. 
Із року в рік органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади особливої уваги приділяється виконанню доходів.
У зв’язку із введенням бюджетної децентралізації дохідна база зведеного бюджету зросла в рази і якщо у 2015 році власні доходи загального фонду складали 42 млн. грн., то за 11 місяців 2018 року виконання складає 100 млн. грн., або із збільшенням в 2,4 рази. 
Зростання мінімальної заробітної плати та росту Єдиної тарифної сітки позитивно впливає на відрахування податку з доходів фізичних осіб, адже бюджетна сфера району сплачує майже 50 % податку із заробітної плати. 
Якщо у 2015 році до районного бюджету надійшло ПДФО 22 млн. грн., то за 2017 рік виконання склало 51 млн. грн., а за поточний рік очікуємо податку більше 60 млн. грн. Також відчутно збільшилися надходження податку на доходи фізичних осіб від надання в оренду земельних паїв, де рівень розрахунків складає 92 % до нарахованих податків, а відсоток нарахування орендної плати від грошової вартості орендованих земель по району 6,2 %.
Завдячуючи Уряду країни, у зв’язку із змінами до бюджетного та податкового законодавства змінено механізми зарахування єдиного податку до бюджетів місцевого само вдування, адже по окремих сільських бюджетах питома вага складає більше 80 %. Якщо у 2015 році до сільських та міського бюджетів надійшло 9,4 млн. грн., то вже в 2016 році отримано 16 млн. грн., за 2017 рік виконання складає 22,5 млн. грн., а за підсумками виконання бюджету у поточному році очікується отримати коштів більше 25 млн. грн. 
Щорічно із державного бюджету отримуються дотації, субвенції на фінансування цілого ряду видатків. З року в рік показники зростають, так у 2015 році отримано офіційних трансфертів від органів державного управління у сумі 197 млн. грн. тоді як у 2018 у сумі 237 млн. грн. 
Від послідовної та планової роботи залежить вчасне проведення видатків та недопущення заборгованостей у бюджетній сфері району. У зв’язку із стабільною роботою Державної казначейської служби вчасно проводяться взяті всі зобов’язання та не допускаються прострочені борги.
Безумовно, найбільше уваги приділяється фінансуванню захищених статей видатків бюджету і першочергово направляються всі наявні ресурси на такі цілі.
Протягом 2015 року фінансування видатків зведеного бюджету району склало 229 млн. грн., за 2016 рік проведено за загальним фондом бюджету 223 млн. грн., у 2017 році касові видатки 249 млн. грн., за поточний рік очікується 285 млн. грн. 
Забезпеченість асигнуваннями на фінансування основних галузей та видатків бюджетної сфери дозволяє проводити цілий ряд видатків капітального характеру – ремонти, реконструкції, будівництво та придбання предметів довгострокового користування.
Позитивно оцінюється робота органів виконавчої влади та місцевого самоврядування по залученню коштів на видатки капітального характеру. У 2015 році капітальні видатки за рахунок бюджетних коштів склали 9 млн. грн., у 2016 році – 25 млн. грн., за 2017 рік проведено по спеціальному фонду бюджету 13 млн. грн., за поточний рік очікуємо фінансування на 29 млн. грн. 
Основним документом, що встановлює напрямки і межі територіального розвитку населеного пункту, є його генеральний план. Це основа для розробки зонування території. Всі ми знаємо, що без цього неможливе будівництво чи реконструкція об’єктів.
Уся містобудівна документація населених пунктів Ямпільського району діюча, але застаріла для використання, що гальмує будівництво нових об’єктів. Зокрема і тих, що фінансуються за рахунок Державного фонду регіонального розвитку, коштів державного та місцевих бюджетів. Це фактично зупиняє розвиток населених пунктів. 
Тому, на сьогоднішній день, укладений договір з ПрАТ «Науково-виробничою компанією «Світязь», і проводиться робота по новій містобудівній документації м. Ямполя та Ямпільського району. 
На сесії районної ради виділені кошти у сумі 560 тис.грн. на перший етап робіт – аерофотозйомку усього району.
Станом на грудень місяць 2018 року заключні договора сільськими радами по виготовленню топографічних планів – другого етапу по виготовленню містобудівної документації. 
Питання поліпшення становища у сфері забезпечення населення України доступним житлом закономірно посідають центральне місце як в діяльності Президента України так і в органів державної виконавчої влади. Але без коштів нам важко це вдається. 
За підтримки обласної державної адміністрації, депутатського корпусу районної ради ми розробили районну цільову програму будівництва доступного житла та у квітні 2017 року розпочали будівництво житлового будинку у м. Ямполі по вул. Савіна, 72А. 
На сьогоднішній день виконані роботи по влаштуванню фундаментів, підвалу, зовнішніх стін, внутрішніх перегородок, змонтована покрівля, утеплення та оздоблення фасаду, засклені віконні отвори та лоджії, ведуться роботи по електропостачанню, відведення каналізації та підведення водопостачання до житлового будинку. 
Станом на грудень 2018 рік усі будівельні роботи, які проводились згідно проектної документації, розробленої ТОВ «МУР», прямують до завершення.
2018 рік – це рік важких переговорів, зустрічей, презентацій, нарад щодо розроблення інвестиційного проекту «Будівництва мостового переходу через р.Дністер в районі населених пунктів Ямпіль (Україна) і Косеуць (Сорокський район, Республіки Молдова)». 
Нам вдалось виготовити попереднє техніко-економічне обґрунтування, на що з районного бюджету виділено 200 тис. грн. та передано його до Укравтодор.
Крім того, створена українсько-молдовська робоча група по реалізації проекту, дорожня карта – де чітко прописаний хід робіт, під керівництвом віце-прем’ер-міністра України Володимира Кістіона.
Звичайно – це державний проект, але все що в наших силах ми зробили. Надіємось що 2019 рік наблизить нас до реалізації проекту – будівництва мосту.
Але, Питання благоустрою, санітарного стану, ремонту доріг в наших умовах є одним із найскладніших.
Звичайно, багато роботи вже зроблено, але гарний результат буде залежити від кожного з нас. 
У нас щорічно впроваджується двомісячник благоустрою населених пунктів району, під час якого місцевими радами виконується приведення в належний санітарний стан власних, прилеглих та закріплених територій, виконання робіт з впорядкування кладовищ, меморіалів, місць громадського користування, облаштування зон відпочинку, до чого залучались підприємства, в тому числі сільськогосподарські, організації, установи, суб’єкти підприємницької діяльності, громадськість. 
На що, з 2015 по 2018 роки використано з бюджетів всіх рівнів 18 млн. грн.
У 2015-2018 роках проведена робота щодо ремонту доріг загального користування Ямпільським дорожньо-ремонтним пунктом (ДРП) філії «Томашпільський райавтодор», спільно із громадами району, сільськогосподарськими товариствами та іншими спонсорами. 
Так, за останні чотири роки проведено:
капітальний ремонт вулиць і доріг на суму 17 млн. грн, 
поточний ремонт вулиць і доріг – 9 млн. грн.; 
Не секрет, що в зношеному стані перебуває майже 83 % мереж водопостачання, які побудовані більш як 40 років тому і потребують значних фінансових вкладень на їх ремонт та модернізацію. 
Місцевими радами за 2015-2018 роки проведено:
реконструкцію систем водопостачання протяжністю 15 км; 
каналізаційних мереж 0,5 км;
будівництво 5 свердловин на загальну суму майже 7 млн. грн.
У м.Ямполі проводяться роботи з реконструкції очисних споруд каналізації. У 2017 році проведено робіт на суму майже 3 млн. грн. у 2018 р. виконано робіт на 2,9 млн. грн.

Ринкова економіка сама по собі не може забезпечити справедливий розподіл доходів, в результаті чого частина населення опиняється за межею бідності. Цим породжується потреба у соціальному захисті.
Надання державних соціальних допомог та субсидій в управлінні 
Всього за період 2015-2018 років з приводу отримання державних соціальних допомог до управління звернулось 13тисяч осіб на загальну суму виплат 206 млн. грн. 
Найбільш питому вагу в виплатах державних соціальних допомог в грошовому вимірі складають: допомога при народженні дитини, допомога малозабезпеченим сім’ям, допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, допомога на дітей одиноким матерям. 
Всього за період 2015-2018 років за призначенням субсидій на придбання твердого палива та скрапленого газу, відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг до управління звернулось майже 25тисяч сімей на загальну суму виплат 80 млн. грн.
Шановні колеги, депутати, та запрошені!
Це були основні аспекти діяльності Ямпільської районної державної адміністрації.
Все чого ми досягли – це результат тісної співпраці управлінь, відділів, секторів, служб райдержадміністрації з районною та сільськими радами, обласною державною адміністрацією, депутатами всіх рівнів, та особливо депутата Верховної Ради Юрія Македона. 
Так, на соціально-економічний розвиток Ямпільського району нам вдалось залучити кошти, які направлені на цивільний захист, оборону, освіту, медицину, культуру, житлово-комунальне господарство:
2015 рік – 14,6 млн. грн.

2016 рік – 31,4 млн. грн.

2017 рік – 36,5 млн. грн.

2018 рік – 36,7 млн. грн.

У кожній галузі є чимало позитивних зрушень, але і немало проблем, які ми намагаємося вирішити.
Нам є над чим працювати і в чому вдосконалюватися. 
Ми, разом з вами, сформували перспективний план розвитку Ямпільського району на 2019-2021 роки, який передбачає подальший розвиток галузей освіти, культури, медицини, житлово-комунальної сфери, поточний і капітальний ремонти доріг та інших галузей. 
Ми врахували всі ваші пропозиції. І детально перспективний план будемо обговорювати, у вас на місцях, на громадських слуханнях, які розпочнуться з січня 2019 року.
Освіта. 
Тут враховано: капітальні та поточні ремонти, придбання та встановлення котлів, будівництво майданчиків та дитячих площадок, придбання автобусів на загальну суму 42 млн. грн.
Охорона здоров’я
Будівництво лікарської амбулаторії, капітальні та поточні ремонти, придбання автомобілів, обладнання на суму 39,7 млн. грн.
Культура
Враховано ремонти сільських будинків культури, дитячих музичних шкіл, благоустрій пам’яток, реконструкція кінотеатру на загальну суму 33 млн. грн.
ЖКГ 
Капітальний та поточний ремонт доріг на загальну суму 27,3 млн. грн.
Вуличне освітлення та встановлення сонячних електростанцій на суму 158,3 млн. грн.
Будівництво та ремонт мережі водопостачання, розчищення криниць, на суму 9,8 млн. грн.
Розвиток інфраструктури включає впорядкування території центральних площ, паркових зон, облаштування кладовищ на суму 12,5 млн. грн.
Інше.
Тут враховано: придбання комунальної техніки, обладнання для вирубки та подрібнення дикої порослі;
створення цеху по виробництву паливних пелетів, комунального підприємства по перевезенню, швейних цехів; 
ремонт ДЮСШ та стадіону, будівлі стаціонарного відділення для одиноких, пожежної частини;
будівництво площ, фонтанів, міні-футбольних полів;
запровадження роздільного збирання ТПВ та встановлення лінії для сортування ТПВ та ін.
Хочу сказати, що нам вдалося завершити 2018 рік позитивно. Щоб розпочати 2019 рік та забезпечити стабільність в районі необхідно працювати злагоджено, з розумінням. 
Проблемні питання ми знаємо та плідно працюємо над їх вирішенням. Впевнений, лише спільними зусиллями ми можемо отримати позитивні результати в ім’я розквіту та процвітання рідного Ямпільського краю.
Дякую за увагу!
* * *
З вітальними виступами після звіту Михайла Вдовцова до ямпільчан звернулись народний депутат України Юрій МАКЕДОН та голова Ямпільської районної ради Сергій Гаджук.
Щиро привітавши ямпільчан, свій виступ Юрій Македон розпочав із жарту: «Все було сказано дуже гарно. Єдиний недолік – дуже багато зроблено і потрібно багато говорити. А якщо серйозно, то назву вам лише одну цифру – половину депутатського фонду, який виділяється за сприянням Президента і Кабміну, а в першу чергу завдяки активній позиції вашого голови РДА, пішли у Ямпільський район. За це варто подякувати Михайлу Михайловичу. Я радий, що до вас приїжджають «1+1», інші канали, щоб розповідати про ваш позитивний досвід. І переконаний, що це тільки початок. Розумію, дуже багато довелось працювати, будувати. Але міцний правильний фундамент зусиллями гарного молодого перспективного голови РДА у вашому районі збудований. Я вам усім дякую і усіх вітаю з наступаючими Новорічно-різдвяними святами!
– Я хочу сказати, що у цьому залі зібралися люди небайдужі до долі району, до того, яким має бути завтрашній день, як ми маємо жити, працювати, в які школи будуть ходити наші дітки, яку допомогу будуть надавати наші медичні заклади, – сказав голова районної ради Сергій ГАДЖУК. – Ми побачили гарні слайди, підтверджені вагомими цифрами. Не як голова районної ради, а як житель нашого гарного району, який ми зберегли, хотів би подякувати команді, членом якої я маю честь бути. Це найкращий депутатський корпус районної ради, найкращий голова РДА зі своїм колективом, ми маємо чудового друга Ямпільщини – депутата обласної ради Миколу Копачевського і найкращого народного депутата України Юрія Македона. Переконаний, якщо ми цією командою отак плідно і результативно будемо працювати і надалі, то оті слайди ставатимуть усе кращими і кращими. І міст ми збудуємо обов’язково! Вітаю усіх ямпільчан з наступаючими святами. Нехай мир, спокій і благополуччя панують у ваших оселях, дорогі земляки!
* * *
В обговоренні звіту перед присутніми виступили сільський голова с.Клембівки Валентина Зарічна-Бобошко, завідуючий амбулаторією ЗПСМ с.В.Кісниці Леонід Бурлака, головний лікар КУ «Ямпільська ЦРЛ» Костянтин Ліваковський та директор ОНЗ: ЗЗСО І-ІІІ ступенів с.В.Кісниці Анатолій Конофольський. У своїх виступах кожен керівник коротко проаналізував виконану роботу з поліпшення умов, матеріально-технічної бази та оснащення у підпорядкованих їм закладах.

Джерело : Ямпільська районна газета “Ямпільські вісті”

 

Поділись з ближнім:

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Генерація пароль