28.09.2018

Подія дня

Обговорили поточні питання реалізації проекту будівництва мосту та підписали протокол
27 вересня ц.р. на Вінниччині у форматі виїзного засідання українсько-молдовської робочої групи з питань транспорту відбулось обговорення Національної транспортної стратегії до 2030 року. Українську делегацію очолив заступник міністра інфраструктури з питань європейської інтеграції Віктор Довгань, молдавську сторону – державний секретар з питань транспорту міністерства економіки і дорожньої інфраструктури Республіки Молдова Сергій Букатару.
Сторони обговорили поточні питання реалізації проекту будівництва мосту в районі населених пунктів Ямпіль (Україна) і Сороки (Республіка Молдова). Як зазначив голова Вінницької ОДА Валерій Коровій, одним із ключових питань в цьому контексті є будівництво мостових переходів між Україною та Молдовою на території Вінницької області.
28 вересня робоча група перебувала на Ямпільщині. Учасники оглянули місце майбутнього будівництва мосту в районі населених пунктів м.Ямпіль і с.Косеуць.
Як розповіли в інтерв’ю журналістам заступник міністра інфраструктури з питань європейської інтеграції Віктор Довгань, державний секретар з питань транспорту міністерства економіки і дорожньої інфраструктури Республіки Молдова Сергій Букатару та голова Вінницької ОДА Валерій Коровій українсько-молдовське співробітництво має давні традиції та ще більший потенціал для спільних проектів. Побудова ж мосту в Ямполі є об’єктивною необхідністю. Міст, який зараз є в Могилів-Подільському, не може впоратися з існуючим обсягом вантажних перевезень та створює надмірне навантаження на соціальну інфраструктуру і для української, і для молдовської сторони. На початку 90-х рр. був побудований міст біля селища Бронниця, але зараз цей великий сучасний міст використовується як пішохідний перехід. Було допущено стратегічні помилки, в результаті яких не враховано наступні транспортні розв’язки, і тому з нашого боку немає жодної можливості пускати там вантажний транспорт, оскільки місцевий рельєф не допускає це зробити. Як повідомив Валерій Коровій, зараз Кабінетом міністрів України та Урядом Молдови опрацьовується питання щодо проведення через цей пропускний пункт легкового транспорту та врегулювання процедур, пов’язаних із митним оформленням вантажів і пасажиропотоку, які йтимуть через цей міст.
Обидві сторони налаштовані оптимістично. Як зазначив Валерій Коровій, з середини 2020 року цілком реально розпочати роботи по будівництву мосту. Враховуючи спільну позицію обох прем’єрів України і Молдови, перспектива побудови мосту є цілком реальною.
Не приховував свого оптимізму і голова РДА Михайло Вдовцов, відзначивши підтримку керівництва області, усіх, хто вболіває за Ямпільський район і його майбутнє. «Це не наш проект, це проект України і Молдови. Як би не важко було, будемо працювати. А за такої підтримки і розуміння аргументи знаходити не важко». Ямпільчанам, які скептично ставляться до перспективи побудови мосту, очільник району сказав, що потрібно починати вірити. «Зроблені реальні кроки. Все лише починається».
Результатом роботи міжнародної групи стало підписання Протоколу за результатами виїзного засідання. Свої підписи під цим документом поставили представники урядів України і Молдови Віктор Довгань і Сергій Букатару. Протокол буде передано прем’єр-міністрам обох країн під час їхньої зустрічі, яка відбудеться 4-5 жовтня ц.р. Підписання цього документа відкриває, зокрема, можливості для реального фінансування техніко-економічного обгрунтування.
Детальніше про справді історичну подію, яка, сподіватимемось, матиме реальне продовження, далі.

Ямпільська районна газета “Ямпільські вісті”

 

Поділись з ближнім:

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Генерація пароль