10.07.2018

Про ЗАБОРОНУ

спалювання стерні та післяжнивних решток

Відповідно до ст.. 27 Закону України «Про рослинний світ» та ст.. 39, Закону України «Про тваринний світ» в частині заборони випалювання сухої природної рослинності без відповідних дозволів управління агропромислового розвитку райдержадміністрації наголошує на небезпеці неконтрольованого та навмисного спалювання стерні та післяжнивних решток на полях сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств та одноосібників.

По-перше, випалювання стерні, сухої рослинності та її залишків на полях, уздовж доріг, лісосмуг забруднює повітря на величезних просторах, що завдає шкоди здоров’ю та навколишньому природному середовищу.

По-друге, призводить до знищення місць гніздування птахів, місць перебування та знаходження тварин, усього видового складу тваринного та рослинного світу. Багато тварин, птахів гинуть або змушені мігрувати в інші місця, порушуючи природний баланс.

По-третє, знищує мікрофлору ґрунтів, погіршує їх структуру та збіднює ґрунти. Замість того, щоб стерню і рослинні рештки використати для приготування компостів, органічних добрив, їх просто спалюють.

По-четверте, посилює процеси водної та вітрової ерозії земель, що призводить до деградації ґрунтів та інших негативних наслідків. Випалені поля не можуть захиститися від вітрової ерозії ґрунтів.

По-п’яте, може призвести до пожеж у лісосмугах, лісах, завдаючи великої шкоди природному середовищу.

Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно – болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя у смугах, відводу автомобільних доріг і залізниць без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища, або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння – тягнуть за собою накладення штрафу:

на громадян – від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

на посадових осіб – від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу:

на громадян від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян

на посадових осіб – від 70 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, згідно ст.245 Кримінального Кодексу України “Знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу порушник може нести і кримінальну відповідальність.

Так,знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом – караються штрафом від 5100 до 8500 грн. або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

– ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Згідно ст. 52 «Псування і забруднення сільськогосподарських та інших земель» Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає адміністративну відповідальність осіб (керівників підприємств, господарств), які допускають спалювання сухої рослинності на своїй території.

Про факти виявлення спалювання стерні просимо повідомляти районну державну адміністрацію по тел.; 2-14-63 або Ямпільський районний сектор ДСНС по тел.: з мобільного 101, стаціонарного 2-23-90.

Поділись з ближнім:

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Генерація пароль