22.06.2018

ЗУСТРІЧ З ВОЇНАМИ АТО

15 червня ц.р. у райдержадміністрації відбулась зустріч керівництва району з учасниками АТО, які стали ініціаторами зібрання, за участю керівників і спеціалістів управлінь, служб РДА, районного відділу Держгеокадастру, представників правоохоронних органів, райвійськкомату, сільських та міського голів.
Відкрив зустріч заступник голови РДА Михайло Труба, який зачитав клопотання ветеранів АТО та закликав усіх до відвертої, щирої розмови. Він повідомив, що відбулося реформування в первинній ланці медицини, у сфері надання пільг на проїзд у транспорті та ін. Тож в залі зібралися представники служб, які поінформують про ці нововведення.

Виступив заступник голови районної організації Спілки учасників АТО Олександр Ільницький, який відзначив, що назріла потреба зустрітися в такому складі, адже сталося багато змін та й питань назріло чимало щодо надання пільг учасникам АТО, виділення путівок на санаторно-курортне лікування, проведення зубопротезування, виділення земельних ділянок, проїзд у транспорті та ін.
Першою розповіла про нововведення в первинній ланці медицини заступник головного лікаря КП «Ямпільський районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги» Ямпільської районної ради Людмила Чолак, яка відзначила, що відбулася реорганізація в первинній ланці медичної галузі, зокрема з квітня стартувала кампанія з обрання сімейного лікаря та укладання з ним декларації на обслуговування. Вже підписали угоди з сімейними лікарями 58 відсотків жителів району. Отож посадовець наголосила, що не варто зволікати з підписанням декларацій, адже для тих, хто цього не зробить до кінця 2018 року, в наступному році прийом у лікаря буде платним. Що стосується надання путівок учасникам АТО, то з цим проблем немає. Щомісяця з Вінницького госпіталю для інвалідів надходять путівки, вони розподіляються рівномірно між усіма бажаючими, які мають відповідні пільги. Варто за путівкою звернутися завчасно, пройти відповідне обстеження. Начальник відділу соціального обслуговування та персоніфікації обліку пільгових категорій громадян управління соціального захисту РДА Тетяна Дрига проінформувала учасників зібрання, що на обліку перебувають 430 учасників бойових дій з числа воїнів АТО. Їм забезпечуються пільги на придбання твердого палива, скрапленого газу, житлово-комунальних послуг, проїзд в транспорті. Вона торкнулася проблеми зубопротезування, повідомивши, що на даний час і протягом багатьох років з ініціативи управління соціального захисту та за підтримки районної ради в районі діє Програма забезпечення учасників бойових дій безкоштовним зубопротезуванням, однак останні півтора роки коштів на фінансування цієї програми не було. Адже більшість пільг покладені на місцевий бюджет, який не завжди фінансово спроможний забезпечити виконання усіх програм. На сьогодні подали заяви 7 осіб, з яких 4 учасника АТО, що потребують зубопротезування.
Заступник голови райдержадміністрації Михайло Труба роз’яснив, що питання зубопротезування вирішу-ється за умови, що є звернення і оформлено відповідний пакет документів. Проплата за зубопротезування здійснюватиметься з районного бюджету. Вирішено вийти з клопотанням про виділення коштів на програму зубопротезування до районної ради і винести це питання на розгляд сесії районної ради.
Також Тетяна Дрига розповіла і про нововведення щодо пільгового перевезення пасажирів. Зокрема, в цьому році прийнято урядову постанову про відшкодування пільг на проїзд у транспорті безпосередньо пасажирам деяких пільгових категорій, так звана монетизація. Останньою сесією районної ради прийнято рішення про безкоштовне перевезення пасажирів усіх пільгових категорій на приміських маршрутах, а не лише окремих, як це передбачено постановою Уряду з відшкодуванням коштів підприємству-перевізнику. До речі, таке рішення передбачене для місцевої влади тією ж з постановою Кабміну. 
Учасники АТО поцікавилися виділенням путівок для дітей учасників АТО на санаторно-курортне лікування, на що прозвучала відповідь від районної влади, що з цим немає проблем: 5 дітей безкоштовно поїдуть в оздоровчий табір «Світанок». Є можливість дітям учасників АТО оздоровитись в санаторії в Одеській області. Одна дитина загиблого воїна АТО відпочиватиме в Польщі, – сказав Михайло Труба.
Керівник районного відділу Держземгеокадастру Ольга Бартко висвітлила питання виділення земельних ділянок учасникам АТО. Процес триває, 90 відсотків, або 243 учасники АТО оформили документи на право власності на землю майже на 500 га. Вона наголосила, що отримання викопіювання на земельну ділянку не дає права власності, варто не зволікати на цьому етапі, а проводити процедуру оформлення землі у власніть далі згідно законодавства. 
Заступник райвійськкома Ямпільського РВК Семен Онуфрієв у своєму виступі торкнувся роботи громадських організацій учасників АТО, зазначивши, що в нашому районі діє дві такі організації, роботу яких варто активізувати. 
Учасники зібрання порушили питання правопорядку в місті Ямполі. Зокрема зазначили, що біля супермаркету АТБ, який працює цілодобово і продає спиртні напої, в нічний час збираються п’яні компанії, які створюють багато шуму, засмічують територію, заважають відпочинку мешканців усіх прилеглих багатоповерхівок і приватного сектора. Отож було б доцільно обмежити роботу супермаркету у нічний час та навести порядок в центрі міста.
Ветерани АТО також порушили ще одну проблему. Так, у дворах будинків по вулиці Свободи, особливо в ринкові дні неможливо заїхати у двір жильцям будинків через те, що тут всю територію займають автомобілі приїжджих, які влаштовують собі парковку. Не дай, Бог, пожежа, то наслідки будуть жахливими, оскільки пожежна машина сюди просто не зможе заїхати. 
Міський голова Анатолій Юрченко пообіцяв вивчити ці питання і вжити відповідних заходів.
Підбили підсумки зустрічі, пообіцявши опрацювати усі озвучені питання, Михайло Труба і директор Центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді Тетяна Мельниченко.

Поділись з ближнім:

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Генерація пароль